TOKİ 2019 Yılında Hangi İllerde Proje Yapacak?

Toplu Konut İdaresi ülkemizin farklı şehirlerinde insanların barınma ihtiyaçlarını karşılayacak olan projelere imza atmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin yanında tamamlanan projeler kura ile belirlenen insanlara teslim edilmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra yeni projeler içinde temeller atılıyor.

Sivas’ta 384 konut, Konya’da 736, Adana 908 konut, Erzincan 368 konut, Sivas 464 konutluk projeler mevcuttur. Aynı il içerisinde ihtiyaç durumuma göre birden fazla konut projesine de imza atılmaktadır. Tunceli’de 260 konut, Bitlis’te 192 konut, Edirne’de 288 konut inşaat aşamasında ve hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.

2019’da TOKİ’nin Proje Yapacağı İller Hangileridir?

Ülkemizin farklı noktalarında alt gelir grubuna dahil olan aileleri ev sahibi yapabilmek için projelere sürekli olarak yenileri ekleniyor. Manisa’da 2+1 ve 3+1 özelliklere sahip konut projeleri, Diyarbakır’da 800 konutluk proje, Giresun’da 485 konut, Aksaray’da 251 sosyal konut, Çanakkale’de 171 konut, Antalya’da 352 konut ve Kocaeli’nde 800 proje yapılacaktır.

Bu projeler ile ülkemizin farklı noktalarda ki ihtiyaçların karşılanması bekleniyor. Daire fiyatları bölgenin durumuna göre veya gelir seviyesine göre farklılık gösterecektir. Ancak genelde birbirine yakın sayış fiyatları ile insanların ev sahibi olması amaçlanmaktadır. Bu durumu değerlendirmek isteyen aileler bölgelerinde bulunan projeleri yakından takip ederek başvurunuzu doğru bir şekilde yapmaya dikkat etmeliler.

2019’da TOKİ Konut Fiyatları Ortalama Ne Kadar Olacak?

TOKİ birçok kentte konut projelerinin altına imza atarak insanları ev sahibi yapmayı başarmaktadır. Ancak ülkemizde yaşanan ekonomik durum, gelen zamlar ile birlikte daire fiyatları da her sene değişmektedir. 2019 yılında TOKİ’nin yapacağı konutlarda ortalama fiyatlar genelde merak edilmektedir.

İstanbul’da yapılan projelerde 2+1 konutların fiyatları bölgeye göre 199 bin TL ile 238 bin TL arasında değişmektedir. 3+1 dairelerin fiyatları 400 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Ülkemizin diğer noktalarında inşaat edilecek olan konutlarda 2+1 dairelerin fiyatları en düşük 116 bin TL’den başlayacaktır. 75 ile 85 metrekare arasında değişecek konutlar arasında ev sahipleri kura ile belirlenecektir. 3+1 olarak isimlendirilen ve ortalama 110 ile 128 metrekare arasında yapılan daireler ise 170 bin minimum fiyat ile satışa sunulmaktadır.