Morevim

Faizsiz bir şekilde ev ya da araba almanızı sağlayan Morevim küçük taksit imkanı sağlamaktadır. Peşinat ya da kefil veya ara ödeme olmadan hatta kredi puanı dahi olmadan bu sistemden ev alınabilir. Tek yapmanız gereken bu sistemden yararlanmaya karar vermektir.

Morevim Nedir?

Morevim sistemi içinde ev ya da araba almak isteyenler taksitleri kendileri belirlemektedir. Yıllık artış gösteren ödemeler ile hızlı şekilde ev almanız sağlanmaktadır. Ayrıca bu şekilde her yıl artan ödemeler ile hemen ev sahibi olmanız ve ödemeleri daha çabuk bitirmeniz de sağlanır. Serbest planlı yöntem ile ev almak isteyenler için de Morevim sistemi bir model geliştirmiştir.

Serbest planlı model ile Morevim sisteminden ev almak çok kolay ve hızlı olacaktır. Faiz bu sistemde olmayan bir başlık iken Morevim sisteminin en güzel yanı başka farklarında bulunmamasıdır. Bu sistem sayesinde taksit bütçenizi kendiniz sağlarsınız. Kredi ile uğraşmadan ya da yıllarca peşinat arayışına girmeden ev almanız sağlanır. Ara ödeme olmaması da yine bu sistemin en güzel yanları arasında yer alır. Ülkenin herhangi bir yerinden bu sisteme dahil olmanız yeterli olacaktır. Ödeme yöntemleri ve taksit sayıları sizin belirleyeceğiniz şekilde tamamlanacaktır.

Kuralı sabit yöntem ile ev almak isteyenler Morevim sisteminde önce almak istenen gayrı menkul değeri belirlenir. Daha sonra ödeyeceğiniz taksit tutarları ve taksit sayıları belirlenir. Son aşamada ise teslim tarihi konuşulur. Bu sisteme göre taksit ödemeleri sabit olacaktır. Teslim tarihi belirlenir ve gereken teslim o tarihte yapılır.

Morevim Sistemi

Sistem olarak Morevim birkaç modelden oluşmaktadır. Bunlardan birisi kuralı hızlı teslimat yöntemidir. Müşteriler bu yöntem ile kendi belirledikleri yıllık artış gösteren taksitler ile ev ya da araç sahibi olmaktadır. Ayrıca bu yöntem ile hızlı teslimat alınması yanında borçlarınız da erken bitecektir. Bu sistemde ilk olarak alınacak araç ya da ev tutarı belirlenir. Daha sonraki aşamada ise ödeyeceğiniz taksit tutarı belirlenmektedir. Burada dikkat edilecek konu taksit miktarının her yıl artış gösterecek olmasıdır.  Bu sayede oluşan borç da erken bitecektir.

Teslim tarihiniz diğer yapılarda olduğu gibi bu yapıda da belirlenir. Teslim tarihinde seçip beğenilen ev hemen satın alınacaktır. Ülkenin her ilinden ya da her bölgesinden bu sisteme dahil olunabilir.  Sistemde serbest planlı yöntem ile ev sahibi olmak da mümkündür. Bu sistemde de aynı şekilde alınacak olan evin miktarı ya da ödenecek taksit miktarı sizin tarafınızdan belirlenir. Sonraki aşamada ise taksitlerin nasıl ilerleyeceğine karar verilir. Taksitler tamamen sizin belirleyeceğiniz ölçüde ilerler. Teslim tarihini de yine siz belirlersiniz.

Morevim Yorumlar & Şikayetler

Son dönemlerde bir hayli artış gösteren sistemlerden biri de Morevim olarak karşımıza çıkmaktadır. Sistem için genel bir sorundan bahsetmek mümkün değildir. Faizsiz olarak pek çok kişiyi ev sahibi yapmak üzerine kurulu olan bu düzen sıkıntısız şekilde devam etmektedir. Sistem ile ilgili çok fazla yorum yer almamaktadır. Bu bakımdan sistemin içeriğini iyi bir şekilde incelemek gerekir. Bu tarz sistemlerde en önemli olan konu peşinat konusudur. Peşinat devlet tarafından güvence altına alındığında sistemde sıkıntı oluşmaz.