Eminevim Ev Alma Yöntemi Nedir?

Eminevim sistemi hakkında merak edilen birçok detay var. Sistem olarak ülkemizde birçok şirketin uyguladığı benzer bir yapıya sahip olan şirket bunu ilk defa 1992 yılında otomatik sektöründe uygulayarak hayata geçirmiştir. Burada amaç insanların birbirini destekleyerek bir nevi imece usulüne benzer bir sistem ile ev sahibi olmalarını sağlamaktır.

Eminevim ilk olarak 1992 yılında otomotiv sektörüne giriş yapan bir sistemken daha doğru aynı sistemin bir benzerini inşaat sektörüne uygulayarak yoluna devam eden kurumsal bir şirkettir. Bu şirket sayesinde paranızın yetmediği ev, arsa ve işyeri satın alımlarını gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz.

Eminevim Sistemi

Eminevim üzerinden ev almak isteyenler 6 adet farklı sistemden bir tanesini tercih ederek amaçlarına ulaşabilirler. Bu sistemlerin her biri kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. Bu sistemlere sürekli yenileri de ekleyerek müşterilerine uygun olarak düzenleme yapmaktadır.

Peşinatlı sistem ile ev almak isteyen alacakları evin bedelinin bir kısmını peşin olarak ödeyerek giriş yapar. Geri kalan kısmı ise belirli taksitlere bölünmektedir.

Çekilişli sistemde ödeme gücünüze göre kişi sayısının değiştiği gruplardan birisine dahil olmanız gerekiyor. Bu gruplar 40 ile 120 arasında değişmektedir. Açık ve şeffaf bir sistem olması genelde tercih sebebidir.

Vade ortası sistemde tercih edeceğiniz vade sayısının ortası geldiğinde ev sahibi olmanız sağlanmaktadır. Örneğin 120 aylık bir vadeyle ev sahibi olursanız vadenizin 60. Ayında ev sahibi olabilirsiniz.

Ödeme gücü düşük olan müşteriler içinse düşük taksitli sistem bulunmaktadır. 120 ay süren aylık taksitlerle kira bedeli öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Diğer sistemlerse taksit miktarının düşürüp arttırılmasını sağlayan sabit yardımlı çekiliş sistemi ve değer artışlı sistem olarak sunulmaktadır.

Eminevim Giriş Şartları

Eminevim’e giriş şartları çok fazla zorlayıcı değildir. Ev almak isteyen herkes öncelikle giriş bedelini ödemeli ardından da ev almak istedikleri sistemi belirlemelidir. Bu noktada önemli olan ev almak isteyen kişinin veya ailenin o ödemeyi yapabileceğini şirkete kanıtlaması gerekmektedir. Tabi isterseniz belirli bir noktada çıkış yapabilirsiniz ancak öncelikle bunu ispat ederek sisteme başvuru da bulunmalısınız.

Eminevim Organizasyon Ücreti

Eminevim sistemine giriş yapmak isteyenler ev almanın kolay yolunu tercih etmiş olacaklardır. Ülkemizde 100’ün üzerinde şubesi olan kurum şimdiye kadar binlerce ailenin uygun şekilde ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Sizde bu firmayla anlaşıp ev sahibi olmak isterseniz onlara alacağınız ev için organizasyon ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu alacağınız konuta göre değişse de genellikle ortalama %4,5 oranıyla alınmaktadır. 200 bin TL’lik ev almak isteyenler şirkete 9 bin TL ödemek zorundadır diyebiliriz.

Eminevim Güvenilir mi?

Emin Grup tarafından yönetilen bu şirkete giriş yapmak isteyenlerin aklında ki ilk soru şirketin ve sistemin güvenilir olup olmadığıdır. Çünkü insanlar bu tip durumlarda akıllarına kötü hadiselerin gelmesinden korkmaktadır. Tüm bilgilerini açık bir şekilde insanlarla paylaşan sistem şu ana kadar belirli sayıda şikayet ile karşılaşmış olsa da güvenilir yapılarıyla dikkat çekmektedir.

Şirket yaptığı çekilişleri noter huzurunda şeffaf bir şekilde yaparak insanların güvenini kazanmayı başarmaktadır. Ayrıca gruptan birisi çıksa dahi sistem bunu tamamlayarak sizlerin ev almasına yardımcı olmaktadır.

Eminevim Avantajları Nelerdir?

Eminevim sistemine girip ev almanın çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Öncelikle düşük maliyetle ev sahibi olmayı başarabilirsiniz. Faiz miktarını kafanıza gerek olmadan, istediğiniz sayıda belirleyeceğiniz taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz. Ev almak isteyenler ödeyecekleri taksit miktarını, vadeyi ve evin bedelini kendileri belirleyebilir.

Sistem sizi körü körüne kendisine bağlamamaktadır. İstenilen anda sistemden çıkma şansına sahipsizin. Ya da istediğiniz anda giriş yapabilirsiniz. Hiç peşinat ödemeden sisteme girip bir dönemin ardından ev sahibi olabileceğiniz çekilişlere dahil olabilme avantajınız da bulunmaktadır. Eğer sistemden çıkış yapmak isterseniz o ana kadar ödemiş olduğun tüm tutarı ve organizasyon ücretini de geri alabilirsiniz.