Bursa TOKİ Kura Çekilişi Ne Zaman 2019

Bursa, TOKİ tarafından başlatılan 50 bin konut projesi kapsamında uygulama yapılan şehirlerden bir tanesidir. Bursa iline bağlı Nilüfer ilçesinde inşa edilecek olan 280 konutluk proje için ev sahibi olmak isteyenler başvurularını yaparak kura çekişinin beklemeye başladı. Bursa TOKİ kura çekilişi hakkında net bir bilgi bulunmazken, 50 bin konut projesine dahil olan evlerin çekilişleri Nisan ve Mayıs ayı içerisinde yapılacağı biliniyor.

TOKİ tarafından orada bulunan yetkililer kura çekiliş tarihlerini kuraya girmek isteyenlere özel olarak iletecekler ve kura yerinde olmalarını sağlayacaklardır. Bu durumu öğrendikten sonra ise kura yerine gitmeyi başaramayan ve kuranın çıkıp çıkmadığını merak edenler sorgulama yapabilirler.

TOKİ Kura Sonucu Sorgulama

TOKİ tarafından yapılan çekilişlere girmiş olan kişiler çekiliş tarihi geçtikten sonra kendilerine konut çıkıp çıkmadığını internet üzerinden sorgulama yaparak kolayca öğrenme şansına sahip olacaklardır. TOKİ tarafından yapılacak olan “Hak Sahibi Belirleme” kurasını TOKİ’nin internet sayfasına girerek kolayca yapabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken TOKİ’ye başvuru da bulunacak olan kimlik sahibinin TC numarasını boş bulduğunuz kısma yazıp, Filtrele sekmesine tıklamanız olacaktır. Arama saniyeler içerisinde yapılıp kura hakkında gerekli bilgiye ulaşabileceksiniz. Genelde insanlar o saatlerde yoğun bir şekilde bu sorgulamayı yaptığı için bazen sorgulama işlemi biraz daha uzun sürebilmektedir.

TOKİ Başvuru Tarihleri Ne Zamandı?

Bursa’da yapılacak olan TOKİ projesine dahil olmak isteyenler başvurularını kategorilerine göre belirlenen tarihler arasında yapmaları gerekiyordu. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Mamulleri ile Dul ve Yetimlerin başvurularını 15 Nisan ile 19 Nisan tarihleri arasında yapması gerekiyor.

Engelli kategorisinden yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını 8 Nisan ile 12 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılması gerekiyordu. Emekli vatandaşlarımız için 25 Mart ile 5 Nisan tarihleri arasında ve 6 Mart ile 22 Mart tarihleri arasında diğer alıcıların başvurularını yapması gerekiyordu. Belirlenen tarihler arasında başvurularını tamamlamayanlar kura çekilişi için haklarını kaybettiği biliniyor. Ancak o tarihler arasında başvurularını doğru şekilde yapanlar hak sahibi olarak kura çekilişinde ki yerlerini alarak heyecanlı bekleyişe ortak olacaklardır.